"Німецькі" гості на Книжковому Арсеналі

2014-03-18 15:59:00

ЮДІТ ГЕРМАНН | Judith Hermann

Юдіт Германн — німецька письменниця. У 1997 році отримала стипендію Альфреда Дебліна від Берлінської художньої академії. У 1998 році з'явилася збірка її оповідань «Літній дім, згодом», яка здобула велику популярність і розійшлася більш ніж 100-тисячним накладом, отримала премію Хуго Бали, Бременську премію, Премію Клейста. У 2003 році вийшла друга книга її оповідань «Нічого, крім привидів». У 2009 році вийшла третя її книга — «Аліса», яка щойно була видана українською мовою і буде презентована на Книжковому Арсеналі. Критики одностайно визнали письменницю голосом покоління. Твори Юдіт Германн перекладені 20 мовами світу, деякі –  екранізовано.

 

КАТЯ ПЕТРОВСЬКА | Katja Petrowskaja

Катерина Петровська народилася в Києві. Закінчила філологічний факультет Тартуського Університету. Живе в Берліні з 1999 року. Лауреат однієї із найбільш престижних у світі літературних нагород – премії Інгеборг Бахман, яку надають за ще неопубліковані романи (роман Петровської - Vielleicht Esther), також номінована у 2014 році на нагороду Ляйпцизького книжкового ярмарку. Як незалежний журналіст працювала для радіо «Мульті-культі», «Німецька хвиля», «Свобода», RBB і WDR. Пише для різноманітних українських, російських, німецьких видань (TAZ, Neue Zürche Zeitung, Süddeutsche Zeitung)

 

Мар’яна Садовська | Mariana Sadovska

Мар'яна Садовська — всесвітньо відома українська співачка, актриса, композитор, аранжувальниця, музичний драматург, викладачка, фольклористка, художниця. Вже багато років мешкає в Кельні, а працює в різних країнах Європи і США. У творчому доробку Садовської три сольних музичних альбоми, низка театральних ролей, музика до вистав.

 

МАРТІН ПОЛЛАК | Martin Pollack

Мартін Поллак —австрійський письменник, публіцист, перекладач. У 2012 -2014 роках є куратором програми «Транзит», яка представляє літературу України, Польщі і Бєларусі на Ляйпцизькому книжковому ярмарку. Головні твори Поллака так чи інакше торкаються проблематики Центральної і Східної Європи, зокрема долі східноєвропейського єврейства. Це дуже особиста історія. Мартін Поллак є позашлюбним сином штурмбаннфюрера СС Герхарда Баста, який служив в айнзатцгруппі H у Словаччині, а потім керував зондеркомандою «7А» у Варшаві і активно брав участь у депортації і масовому винищенні євреїв. Після війни Герхард Баст був убитий провідником з метою пограбування при спробі перейти австрійсько-італійський кордон, щоб емігрувати в Латинську Америку. Книга-дослідження про батька «Убитий в бункері» , написана Поллаком у 2004 році, зараз готується до друку українською мовою і буде презентована на Книжковому Арсеналі.