У рамках ініціативи «Культура та розвиток» Ґете-Інститути регіону Східна Європа/Центральна Азія реалізували пілотний проект «Підвищення кваліфікації видавців 2009-2011» http://www.goethe.de/ins/ru/lp/prj/vfb/deindex.htm.

Програма підвищення кваліфікації була розрахована на три роки і спрямовувалася переважно на керівних співробітників видавничої справи.

Пілотний проект проводився у співробітництві з Медіакампус Франкфурт та Франкфуртським книжковим ярмарком і пропонував учасникам систематичну, модульну та мультимедійну програму підвищення кваліфікації, адаптовану до потреб видавців у країнах цього регіону. 

Поряд із професійним розвитком видавців проект, насамперед, ставив собі за мету сприяти розвитку мереж як у окремих країнах-учасницях, так і за кордонами цих країн. Діалог з німецькими експертами та інформаційні поїздки до Німеччини надали додаткову можливість налагодити співробітництво з партнерами в Німеччині. Загалом проект був покликаний посилити видавниче середовище країн-учасниць.

Старт проекту «Підвищення кваліфікації видавців 2009-2011» відбувся в 2009 році на Франкфуртському книжковому ярмарку. А в  2010-2011 роках в Білорусі, Україні, Казахстані, Грузії, Вірменії, Росії та Узбекистані пройшли семінари, тренінги та конференції. Під час заходів з підвищення кваліфікації учасники проекту співпрацювали з відомими німецькими експертами, поглиблювали свої фахові знання та обмінювалися думками про умови видавничої діяльності в своїх країнах. Відвідання книжкових ярмарків у Лейпцигу та Франкфурті-на-Майні стало чудовою нагодою розширити міжнародні контакти та отримати інтенсивну інформацію про німецьке літературне та видавниче середовище.

Проект був дуже добре сприйнятий цільовими групами і був дуже успішним. У різноманітних заходах взяли участь сотні фахівців видавничої справи. Набуті знання та контакти впливають на подальшу професіоналізацію пропозицій видавництв та знаходять свій вираз у спільних проектах.

Ґете-Інститути в Східній Європі/Центральній Азії змогли ще раз переконатися, наскільки важливою є робота з видавцями в рамках нашої культурної місії і які великі можливості існують у цій царині. Так, і по завершенні пілотної фази проекту Ґете-Інститути СЄ/ЦА обов’язково пропонуватимуть інші заходи для видавців, щоб забезпечити сталість проекту і надалі підтримувати видавниче середовище країн-учасниць. 

 

Реґіна Ангут-Фрам

Керівник відділу «Інформація та бібліотека»,

Ґете-Інститут в Україні