• Видавництво: Темпора
  • Сторінок: 536
  • Рік випуску: 2013
  • Оправа: Тверда
  • Мова видання: українська

Історія повертається. Світ після 11 вересня і відродження Заходу

Переклад: Ігор Андрущенко

Книга колишнього міністра закордонних справ Німеччини, активіста “зелених”, політика Йошки Фішера — це спроба аналізу європейської та американської історії на досить великому часовому відтинку. Почавши оповідь від трагедії 11 вересня 2001 року, що похитнула міць США на світовій арені, Фішер веде далі — до джихад-тероризму, націоналістичних рухів, державотворення, холодної війни та загальних засад політичного ладу, що повсякчас визначають співжиття різних країн у мінливому сучасному світі.

“Жоден інший час у всій історії людства не приносив досі стільки безглуздя, насильства, вбивства і кровопролиття, диктатури, війни і геноциду, як те ж таки нещодавнє ХХ століття. З іншого боку, жодне попереднє століття не просувалося так далеко шляхом науково-технічного, соціального й політичного поступу. Ще в Першу світову вояки ганяли верхи на конях, а з Другої світової людство вийшло з атомною бомбою.”

“Десятиліття почалося зі сміливої тези Френсіса Фукуями про “кінець історії”. А з огляду на тривалий розквіт економіки США деякі сміливі науковці навіть провістили кінець економічних циклів і появу безкризового капіталізму. Наразі з”ясувалося, що все це — небилиця, вияв пихи і звичайнісінька побрехенька. Мильна бульбашка спекуляції луснула, і 11 вересня 2001 року історія ще раз завдала удару — блискавичного, жорстокого, руйнівного.”